چلنیوم و حروف استیل - تابلو ساز | چاپ | چلنیوم | LED | نئون فلکس | بنر | استیکر | panelmaker.ir

about image

به سایت خودتان خوش آمدید ...

- زیبایی و دقت در ساخت
- مونتاژ منطبق بر استانداردهای جهانی
- گارانتی برای تمامی تولیدات
- مشاوره رایگان برای پروژه های شما


کیفیت، هرگز از مد نمی افتد

تابلوسازی و چاپخانه فاطر از سال 1381 فعالیت خود را آغاز و با بهره گیری از طراحی های مدرن و به روز دنیا اقدام به ساخت تابلو های شهری با تجهیزات به روز نموده است؛ تیم طراحان فاطر مفتخر است به تحویل سفارشات در اسرع وقت با کیفیت بالا و قیمت مناسب به نقاط مختلف ایران.
عضو رسمی اتحادیه تابلوسازان و عضو انجمن صنفی شرکت های تبلیغاتی ایران.

چلنیوم و حروف استیل

چلنیوم و حروف استیل از ابزار ها و تکنیکهای طراحی و پیاده سازی تابلو مغازه ، تابلوی فروشگاهی ویا تابلو های شرکتی هستند؛ چلنیوم ترکیبی از دو کلمه لاتین channel + aluminium می باشد.

چلنیوم و حروف استیل در تابلو سازی

امروزه توسط تابلو سازان جهت ساخت تابلو های تبلیغاتی به شیوه های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد.

کارگاه های تابلو سازی تکنیک های ساخت چلنیوم و حروف استیل را مدیون دستگاه های پیشرفته حروف ساز، دستگاه های برش، دستگاه P.V.C و دستگاه های C.N.S هستند.

البته ناگفته نماند که پیش از ورود این دستگاه ها نیز این امکان – نه به تنوع امروز – فراهم بود اما روند کار به کندی پیش می رفت و ساخت یک تابلو مستلزم صرف زمان بیشتری بود.

چلنیوم و حروف استیل

تابلو حروف برجسته تبلیغاتی

تابلو حروف برجسته تبلیغاتی به تابلوهایی اطلاق میشوند که حروف مندرج بر روی آن به میزان خاصی برجسته تر شده اند و عمق قابل ملاحظه ای نسبت به زمینه تابلو دارند.

ساخت تابلو حروف برجسته :

امروزه  استفاده از چلنیوم و حروف استیل ، غوغایی در صنعت تابلوسازی برای جذب مشتریان بیشتر به راه انداخته است.

از آنجایی که استفاده از این حروف برجسته زیبایی تابلو های تبلیغاتی را چندین برابر می کند.

ساخت حروف برجسته با توجه به جنس و نوع مواد مصرفی به کار رفته در تولید به دسته های مختلفی تقسیم بندی شده اند که این حروف با کمک دست و یا دستگاه چلنیوم ساز ساخته می شوند.

این حروف به تنهایی زیبایی ایجاد نمیکند بلکه ساختاری دووجهی دارد که در مرحله اول حروف برجسته از دیواره یا لبه تابلو تشکیل شده است.

این بخش باعث حجیم سازی و برجستگی حروف می شود و بخش دوم رویه تابلو است که  این بخش پوشاننده سطح تابلو می باشد.

در واقع تنوع تابلو های تبلیغاتی حروف برجسته به جنس مواد تشکیل دهنده و ساختار دیواره و بدنه بستگی دارد؛ ما به بررسی تنوع موجود در ساخت چلنیوم و حروف استیل خواهیم پرداخت.

چلنیوم و حروف استیل

حروف برجسته چلنیوم

ما در این سایت و در بازار رقابتی امروز این نوع حروف برجسته کاربرد بیشتری نسبت به سایر حروف برجسته دارد.

این حروف شبیه حروف برجسته پلاستیک است اما استفاده از آلومینیوم به جای پلکسی گلاس زیبایی بیشتری به این حروف می بخشد.

به دلیل استفاده از آلومینیوم این حروف از مقاومت بالایی برخوردار اند و لبه های چلنیوم دارای نوار اسفنجی گردگیر می باشد.

همچنین پس از تولید، روی این حروف را با یک روکش نایلونی می پوشانند و پس از پایان مراحل نصب، این روکش های نایلونی از روی این حروف جدا می شوند.

چلنیوم و حروف استیل

چطور تابلوی چلنیومی بسازم؟

مراحل ساخت و پیاده سازی تابلو چلنیومی به دو شیوه قابل انجام می باشد:

به روش دستی:

در این روش تابلوساز، با استفاده از قیچی دستی و انبر اقدام به برشکاری و انجام دیگر مراحل خمکاری، قوس و شیاردهی حروف می نماید.

به روش ماشینی :

در سال های اخیر، با ورود دستگاه های حروف ساز، دستگاه برش لیزری ،دستگاه C.N.C، دستگاه P.V.C و دستگاه آبکاری فانتاکرم، امکان ساخت کلیه حروف برجسته فراهم گشته است.

کلیه مراحل برشکاری، با کمک دستگاه ها انجام می پذیرد و این امر سبب تسریع روند و از بین بردن لبه های موجدار چلنیوم و حروف استیل شده است .

چلنیوم و حروف استیل

انواع تابلو های چلنیوم

تابلو چلنیوم ساده: اگر به دنبال تابلو چلنیوم ارزان هستید می توان گفت بهترین نوع است؛ از زیبایی و سادگی خارق العاده ای نیز برخوردار می باشد.

برای ساخت تابلو چلنیوم ساده از ورق های P.V.C ، ترموود ویا کامپوزیت به عنوان زیرساز، ورق پلکسی گلاس جهت رویه حروف، از رول چلنیوم جهت ساخت لبه ها، منبع تغذیه و لامپ های LED بهره می برند.

تابلو چلنیوم لترمکس: ایجاد سطح شیشه ای شفاف با ضخامت یک سانتی متر بر روی لبه های حروف برجسته چلنیوم، سبب منعکس شدن نور از کناره های حروف می شود که این تکنیک لترمکس نام دارد.

تابلو چلنیوم دوبل: در ساخت تابلو چلنیوم دوبل، تابلوساز از دو ورق پلکسی با دو یا چند رنگ متفاوت بهره می برد؛ ساخت تابلو چلنیوم دوبل می تواند با ورق های پلکسی طرح دار نیز صورت پذیرد.

در ساخت این تابلوهای چلنیوم و حروف استیل ابتدا حروف طراحی شده بر روی پلکسی برش می خورند و سپس این دو پلکسی با استفاده از چسب های مخصوص بر روی هم چسبانده می شوند.

چلنیوم و حروف استیل

تابلو چلنیوم RGB :RGB یا همان قرمز، سبز، آبی سه رنگ اصلی هستند که به صورت ترکیبی قابلیت تولید هفت رنگ را دارند و تابلو هفت رنگ نیز نامیده می شوند.

برای ساخت تابلو چلنیوم و حروف استیل RGB به پلکسی گلاس سفید، S.M.D های RGB، کنترلر، ورق P.V.C زیرساز و منبع تغذیه نیازمند هستیم.

تابلو چلنیوم فول کالر: یعنی تابلویی است که توانایی تولید کلیه رنگهای دلخواه مشتریان را دارد و برای ساخت آن از لامپ های S.M.D فول کالر بهره می برند.

اگر به دنبال جذابیت و زیبایی هستید و می خواهید تابلو تبلیغاتی رنگارنگی را به نمایش بگذارید بهترین گزینه چلنیوم و حروف استیل فول کالر است اما نیاز به صرف هزینه بالاتری دارد.

پلکسی گلاس سفید، ریموت کنترلر، منبع تغذیه، ورق های P.V.C ، لامپ های S.M.D فول کالر از لوازم مورد نیاز جهت ساخت تابلویی است که توانایی تولید کلیه رنگ های دلخواه مشتریان را دارد.

برای ساخت آن از لامپ های اس ام دی فول کالر بهره می برند؛ اگر به دنبال جذابیت و زیبایی هستید و می خواهید تابلو تبلیغاتی رنگارنگی را به نمایش بگذارید بهترین گزینه است.

چلنیوم و حروف استیل

چلنیوم و حروف استیل فول کالر اما نیاز به صرف هزینه بالاتری دارد؛ پلکسی گلاس سفید ، ریموت کنترلر ، منبع تغذیه ، ورق های پی وی سی ، لامپ های اس ام دی فول کالر از لوازم مورد نیاز می باشند.

تابلو چلنیوم کریستال: در ساخت تابلو چلنیوم کریستالی از پلکسی گلاس شیشه ای به علاوه دانه های کریستالی بهره گرفته می شود و نور لبه های حروف با استفاده از رول چلنیوم تامین کننده می شود.

تابلو چلنیوم الماسی

این تابلو همچون الماس درخشان است و می توان انواع اشکال هندسی همچون دایره و لوزی را در این تابلو به صورت درخشان به تصویر کشید.

تابلوساز هنگام ساخت تابلو چلنیوم و حروف استیل الماسی، برش هایی بر روی پلکسی ایجاد می کند که این برش ها سبب شکست نور می شوند و سبب زیبایی مسحورکننده.

چلنیوم و حروف استیل

مــزایــــای تابلو چنلیوم

  • قـــابـلیت شستشـو
  • عـمـــر طـــولـانــی
  • رنگبنــدی های بسیار متنوع
  • رنگبنــدی های بسیار متنوع
  • مقاوم در برابر سرمــا ، گرمــا و بارش های فراوان
  • نوردهی زیبا و جلب توجه کردن تابلو چلنیوم
  • جنس مرغوب چلنیوم که از زنگ زدگی تابلو جلوگیری می کند.  
  • مصرف برق بسیار پایین 

جهت مشاوره رایگان

لطفا با شماره تماس دفتر فاطر (03132664437) در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.