LED-ال ای دی - تابلو ساز | چاپ | چلنیوم | LED | نئون فلکس | بنر | استیکر | panelmaker.ir

about image

به سایت خودتان خوش آمدید ...

- زیبایی و دقت در ساخت
- مونتاژ منطبق بر استانداردهای جهانی
- گارانتی برای تمامی تولیدات
- مشاوره رایگان برای پروژه های شما


کیفیت، هرگز از مد نمی افتد

تابلوسازی و چاپخانه فاطر از سال 1381 فعالیت خود را آغاز و با بهره گیری از طراحی های مدرن و به روز دنیا اقدام به ساخت تابلو های شهری با تجهیزات به روز نموده است؛ تیم طراحان فاطر مفتخر است به تحویل سفارشات در اسرع وقت با کیفیت بالا و قیمت مناسب به نقاط مختلف ایران.
عضو رسمی اتحادیه تابلوسازان و عضو انجمن صنفی شرکت های تبلیغاتی ایران.

LED-ال ای دی

LED (ال ای دی) یا همان تابلوی led ، با ایجاد نمای جذاب و امکان جلب نظر بیشتر مشتریان بره دو صورت ثابت و روان طراحی و ساخته می شود.

LED-ال ای دی ثابت

تابلو LED-ال ای دی به دلیل ویژگی ها و امکانات منحصر به فرد خود در حال گسترش و جایگزین شدن به جای تابلو های پر مصرف می باشد.

در این تابلو ها، یک کلمه و یا عکس به صورت چاپی نوشته می شود و سپس اطراف آن با ال ای دی پوشانده خواهد شد.

با اِعمال اِفِکت و رقص نور بر روی LED-ال ای دی های اطراف تابلو، به نمایش این تابلو جذابیت می دهیم؛ تابلو ال ای دی ثابت معمولاً در سر درب مغازه ها و فروشگاه ها برای جلب توجه به کار می رود.

LED-ال ای دی

طراحی وساخت تابلو ال ای دی ثابت

برای ساخت تابلو ثابت ال ای دی ، اول اندازه تابلو و سپس متن تابلو با برنامه کرل دراو طراحی خواهد شد.

چیدمان پیکسل های LED-ال ای دی نیز به وسیله برنامه کرل دراو طراحی و ساخته می شود.

در مرحله آخر نیز، محاسبه قیمت انجام خواهد شد؛ در این مرحله به دو صورت می توان قیمت را محاسبه نمود: به صورت متری – به صورت عددی .

ال ای دی متری و عددی

در هر یک متر با تراکم بالا حدود 160 ال ای دی به کار گرفته می شود وهر چند تراکم کمتر باشد، تعداد LED-ال ای دی ها نیز کمتر خواهد شد.

در مورد تعداد ال ای دی، وقتی متن طراحی گردد کل تعداد ال ای دی ها محاسبه می شود؛ در هر دو صورت دارای اختلاف خاصی از نظر قیمتی نیستند.

چیدمان LED-ال ای دی به سه روش انجام می شود: پر تراکم، متوسط و کم تراکم؛ وابسته به سفارش مشتری، چیدمان ال ای دی بر روی پلاکسی یا برد مسی صورت می گیرد.

برد های مسی از مرغوب ترین نوع بردها هستند که برای ساخت تابلوی LED-ال ای دی ثابت به کار می روند؛ اتصالات ال ای دی در این برد ها به صورت بسیار مستحکم می باشد.

با طراحی و اجرای استیکر در این تابلو ها علاوه بر افزایش کیفیت تابلو، حتی در زمان خاموش بودن ال ای دی ها نیز نمای جذابی خواهیم داشت که می توان در طول روز از آن استفاده نمود.

با روشن شدن LED-ال ای دی ها جذابیت این تابلو ها مضاعف خواهد شد و چشم ها را به سمت خود خیره خواهد نمود؛ موارد اشاره شده موجب برتری این بردها نسبت به بردهای پلاکسی و فیبر شده است.

در نگاه اول شاید قیمت بیشتر این بردها نسبت به نمونه های دیگر خودنمایی کند اما با توجه به استحکام آن و عمر مفید تابلو نسبت به نمونه های دیگر، سفارش این نوع تابلو امری کاملاً آاقتصادی است.

LED-ال ای دی

پلاکسی گلاس و مزایای آن

پلاکسی نوعی ورقه پلاستیکی است که از نظر مقاومت نسبت به سایر نمونه ها دارای مزایایی است که یک نمونه آن ضد آب بودن است؛ تاکید می شود که در برابر گرما نیز مقاومت بالایی دارد.

معمولاً در انجام پروژه ها از پلاکسی 3 میلی متر استفاده می شود؛ البته پلاکسی ها به چند دسته تقسیم می شوند که شامل 1 میلی متری، 2 میلی متری و 3 میلی متری می باشد.

در رنگ های زرد، سبز، آبی، قرمز، سفید و مشکی موجود هست؛ البته این بردها از لحاظ کیفیت به برد مسی نمی رسند اما در نوع خود دارای کیفیت مناسبی هستند.

در این سایت به بررسی LED-ال ای دی پرداخته ایم و همچنان در ادامه به همین مطلب خواهیم پرداخت.

انواع این تابلوها

كتيبه ای: بر روی صفحه ساخته می شود و بیشتر مواقع در داخل قاب قرار گرفته و در جای خود نصب می شود.

برشی: دور حروف بریده می شود و اغلب از داخل ساختمان به شیشه می چسبانند یا نصب می کنند.

مزایای این نوع تابلوها

 • دارای نور زیباتر
 • مصرف بهینه و کم
 • مقاومت و دوام بیشتر
 • تعمیرات ساده و کم خرج
 • ساخت در فضای مناسب
 • نیاز به تجهیزات کمتر
 • به اندازه کافی دارای استحکام

مراحل ساخت (مخصوص همکاران)

 1. طرح را در برنامه کرل دراو ترسیم می کنیم.
 2. جای سوراخ های ال ای دی را در آن مشخص می نماییم.
 3. بسته به نوع LED-ال ای دی و اندازه آن، فاصله های سوراخ ها متغیر است.
 4. دستگاه برش لیزر وظیفه برش و آماده سازی جای سوراخ ها را بر عهده دارد.
 5. دو پایه LED-ال ای دی را در هر یک از سوراخ های ایجاد شده قرار می دهیم.
 6. پایه LED-ال ای دی ها را از پشت صفحه خم می کنیم.
 7. بهتر هست هر چهار LED-ال ای دی به یک مقاومت متصل شود.
 8. پایه منفی توسط سیم های بدون روکش به هم متصل می نماییم.
 9. همین کار را برای پایه های مثبت نیز انجام می دهیم.
 10. سری کردن مثبت ها و منفی ها به هم، آخرین مرحله کار ماست.
LED-ال ای دی

تابلوی روان

یکی از روش های ساخت و پیاده سازی تابلو LED-ال ای دی، تابلو ال ای دی روان یا همان تابلوی روان است.

تابلوی روان، تابلویی هست که قادر باشد هر گونه تصاویر و کلمات کلیدی که برای تبلیغات محصولات و خدمات خود نیاز دارید را همراه با اِفِکت ها و نورپردازی های ویژه به نمایش بگذارد.

چشم هر رهگذری را خیره کرده و سبب حیرت تماشاگران شود؛ قطعا LED-ال ای دی روان برتری خاصی را برای برند شما به ارمغان می آورد.

تابلو روان یا تابلو LED  چیست؟

در ساخت تابلو های تبلیغاتی مدرن از روش های زیادی استفاد می شود که یکی از این روش ها ساخت تابلو روان می باشد.

تابلوی روان یک نمایشگر است که به صورت دیجیتال عمل می کند و ماژول ها ایفا کننده نقش اصلی در نمایش دیجیتالی آن هستند.

استفاده از ماژول در انواع تابلو تبلیغاتی دیگر به جز تابلو ال ای دی و تلویزیون شهری، کاربردی ندارد؛ حالا ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که ماژول چیست؟

تعریف ماژول

ماژول ها در واقع بلوک های LED-ال ای دی هستند که قابلیت جداسازی و پیوند مجدد را دارند؛ با استفاده از یک کابل که فلت نام دارد به صورت سری در کنار هم قرار می گیرند.

قطعات تابلو روان

قطعات تشکیل دهنده تابلو های روان شامل ماژول، منبع تغذیه، برد کنترل می باشد؛ برد کنترلر تابلوی روان، وظیفه برنامه ریزی نمایشی در ساخت تابلو تبلیغاتی به روش LED-ال ای دی را بر عهده دارد.

هر کنترلر حاوی یک پورت ورودی usb می باشد که از طریق آن می تواند به فلش متصل گردد؛ پس از طراحی انیمیشن نمایشی متحرک  توسط نرم افزار تابلو روان، فایل ایجاد شده را بر روی یک فلش کپی می کنند.

با اتصال فلش به درگاه usb موجود بر روی برد کنترل فایل موجود در حافظه ذخیره شده و به اجرا در می آید و یک قطعه به نام هاب وظیفه برقراری ارتباط بین فایل کنترلر و ماژول های ال ای دی را دارد.

پس از کپی نمودن فایل در حافظه برد کنترل، می توان فلش را از usb جدا نمود؛ اکنون تابلوی شما آماده هست ضمنا تابلوهای چلنیوم و حروف استیل هم گزینه مناسبی هستند.

LED-ال ای دی

جهت مشاوره رایگان

لطفا با شماره تماس دفتر فاطر (03132664437) در تماس باشید.
 • لایت باکس

  لایت باکس نوعی تابلوی تبلیغاتی است که به شکل های ایستاده، آویز و دیواری طراحی و پیاده سازی می شود؛ به دو شکل سالنی و تبلیغات محیطی نیز مورد استفاده واقع می شود. لایت باکس مدرن لایت باکس مدرن نوعی تابلوست که حاوی قاب می باشد اما امکان ساخت بدون قاب آن نیز فراهم است؛ […]

  ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.